Проєкт «Вчимося жити разом»

Проект «Вчимося жити разом»

Громадська організація «Дитячий фонд «Здоров’я через освіту» в поточному році разом з Національним Університетом «Києво-Могилянська Академія» стали головними виконавцями проекту «Вчимося жити разом» з розвитку життєвих навичок та надання психологічної та соціальної підтримки дітям та підліткам, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні. Проект реалізується у Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях, в яких є найбільша кількість дітей, переміщених з зони конфлікту.  Проект вроваджується за ініціативи Європейського Союзу (ЄС) Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Він є складовою ініціативи ЄС під навою «Діти Миру», виділеної на освітні проекти у зонах конфлікту.

Проект реалізується в двох напрямках – формування у дітей  життєвих навичок, що сприятимуть позитивній адаптації, та надання дітям психологічної допомоги та підтримки в навчальних закладах.

Проектною діяльністю планується охопити 25% всіх шкіл та дошкільних закладів задіяних областей, провести понад 130 тренінгів різних рівнів, навчивши понад 3300 педагогів та понад 50 000 дітей.  Головним партнером проекту є Міністерство освіти і науки України. Учасників установчого семінару, що пройшов у Києві 2-3 грудня 2015 р., привітав Юрій Григорович Кононенко, начальник Департаменту загальної середньої та  дошкільної освіти МОН України. Учасники обговорили попередній план проектних заходів, методологію проекту, цільові групи, можливості для співпраці та обміну досвідом. Організація має значний досвід щодо провадження проектів з розвитку життєвих навичок для дітей різного віку – від учнів початкових класів і до студентів.

Наш дошкільний навчальний заклад ясла-садок №47 "Оленка" є одним з базових дошкільних закладів де і буде проходити реалізація данного проекту. Цей проект обіцяє бути новим і цікавим ще й через те, що до формування життєвих навичок у дошкільнят садочки залучаються вперше. Отже - буде новий досвід.

***

Ініціатива ЄС «Діти миру» надає підтримку гуманітарному сектору, який потребує значного фінансування, а саме – сектору освіти. З 2012 року, коли ця ініціатива була започаткована, щорічно надаються кошти на гуманітарні проекти для дітей у зонах конфлікту, а саме надання їм можливості ходити до школи, де вони можуть навчатися у спокійному середовищі і отримувати психологічну підтримку, щоб подолати свої травми.

У 2012 році було виділено 2 мільйони євро на проект «Діти Миру» і кожного року фінансування збільшувалось. Наразі, Європейський Союз виділив 23 мільйони євро. Близько 263 дітей з 19 країн вже отримали користь від цієї ініціативи. До кінця 2015 року, більш ніж 1,5 мільйони дітей в 26 країнах отримають допомогу. Планується і надалі розширювати цю ініціативи та виділити 4% від загального бюджету гуманітарного фонду Європейського Союзу для допомоги у наданні освіти в кризових ситуаціях.

З листопада 2016 року реалізація проекту «Вчимося жити разом» стартувала унашому дошкільному закладі №47 "Оленка". І ми сподіваємося, що завдяки цій роботі наші діти навчаться краще розуміти себе та реалізовувати свої життєві прагнення серед інших.

старша група, вихователь Бабіч С.М.

Тема: "Діти ввічливі та чемні всім навколишнім приємні"

Мета: Прищеплювати дітям корисні звички чемного поводження, вживання ввічливих слів, вчити правил культурної поведінки. Формувати в дітях усвідомлену потребу доброзичливої та толерантної взаємодії з іншими людьми, показати переваги такої поведінки.

старша група, вихователь Сосіна І.В.

Тема: Міст миру

Мета: Продемонструвати зв'язок між особистим вибором і впливом цього вибору на інших людей. Підвести до усвідомлення того, що кожна людина приходить у цей світ творити добро. Формувати в дітей бажання бути добрими, милосердними, лагідними та привітними до оточуючих, показати переваги мирного спілкування з дітьми

середня група, вихователь Дяченко М.О.

Тема: «Дружні діти – немов квіти»

Мета: формувати уявлення дітей про важливість дружнього ставлення до оточуючих,способи толерантної взаємодії.Вчити розуміти зміст казки,оцінювати поведінку героїв,виховувати доброзичливість.Розширювати та закріплювати знаня про квіти України,кольори.Розвивати мовлення та вміння висловлювати свої думки.

Старша група, вихователь Мухіна В.В.

Тема: Всім допомагати вірних друзів мати

Мета: Формувати в дітей уявлення про поняття дружби як про найбільшу соціальну та моральну цінність, що передбачає щирість, довіру, взаємну симпатію, взаємодопомогу.

Старша група, вихователь Губська О.В.

Тема: Кожна дитина – як у намисті перлина

Мета: Розвивати емпатію, вміння проявляти позитивні емоції, контролювати їх, тренування вміння слухати інших, вміння висловлювати свою думку, створювати доброзичливу атмосферу, розвивати впевненість в собі.

Середня група, вихователь Гражданова О.С.

Тема: Дерево добра

Мета: Формувати в дітей уявлення про толерантність як уміння робити хороші, добрі вчинки.
Систематизувати уявлення дітей про добро, добрі вчинки, поповнювати словниковий запас дітей словами ввічливості; вчити правильно доповнювати речення. Удосконалювати комунікативнінавички (вміння висловлювати свою думку, проявляти доброзичливість до суджень інших дітей).
Виховувати в дітях дружні взаємини, вміння і бажання прийти на допомогу дорослим і одноліткам.

Середня група, вихователь Гражданова О.С.

Тема: Разом об’єднатися – веселіше гратися

Мета: у процесі гри формувати в дітей навички спільної діяльності, прищеплювати бажання перебувати в колективі та розвивати здібності до співпраці, посилювати відчуття згуртованості в групі.

Середня група, вихователь Навороцька О.В.

Тема: Ввічливі слова творять дива

Мета: Учити дітей вживати слова вітання та подяки, проявляти співчуття, викликати бажання допомогти, проявляючи при цьому радість і доброзичливість, формувати уявлення дітей про важливість толерантної взаємодії.