Методична знахідка

Інтерактивна вправа для дітей 4-5р. «Знайди силует тваринки»

Опис вправи

Інтерактивна вправа для дітей 4-5 р. «Знайди силует тваринки».

Інтерактивна вправа «Знайди силует тваринки» розрахована на дітей 4-5 років. Це гарний спосіб розвитку спостережливості та уважності дитини. Вправа складається з 10 картинок на яких зображені силуети тваринок та 10 кольорових картинок до них.

Мета: розвивати увагу, спостережливість, зорове сприйняття, мислення, мовлення дітей, дрібну моторику рук; закріплювати знання дітей про тварин, їхнє візуальне зображення; навчати дітей помічати відмінності між силуетами; виховувати бережливе ставлення до тваринного світу.

Перебіг вправи

Дорослий пропонує дитині обрати будь-який силует тварини, дитина обирає та називає, яка це може бути тваринка. Серед кольорових картинок дитина знаходить тваринку відповідну її силуету та поєднує між собою картки.

Ускладнення: діти можуть доповнити свої відповіді описом зовнішнього вигляду тваринки.

Спрощення: можна виконувати вправу навпаки – спочатку обирати тваринку, а потім – її силует.

Інтерактивна вправа для дітей 5 -6 років«Куди їдуть машини?»

Опис вправи

Інтерактивна вправа для дітей 5-6 років «Куди їдуть машини?».

Інтерактивна вправа «Куди їдуть машини» розрахована на дітей 5-6 років. Вправа складається з 14 картинок на яких зображені машини в різних положеннях.

Мета: розвивати увагу, спостережливість, зорове сприйняття, мислення, дрібну моторику рук, закріплювати поняття «ліворуч», «праворуч», «вперед», «назад».

Перебіг вправи

Дорослий пропонує дитині уважно роздивитись куди іде машинка та розташувати її у відповідний сектор таблиці.

Вправа для дітей 4-7р. Знайди однакові пари

Інтерактивна вправа для дітей 4-7 р. «Знайди однакові пари».

Інтерактивна вправа «Знайди однакові пари»  розрахована для дітей 4-7 років. Це гарний спосіб розвитку спостережливості та уважності дитини, закріплення вміння добирати парні малюнки. Вправа складається з 5 пар картинок на яких зображена українська символіка.

Мета: розвивати пізнавальний інтерес, пам'ять, мислення, увагу, спостережливість, зорове сприйняття, мовлення дітей, дрібну моторику рук; закріплювати знання дітей про українську символіку та їх візуальне зображення, виховувати любов до своєї країни.

Перебіг вправи

Дорослий пропонує дитині відкрити всі картинки по черзі,  назвати їх та запам'ятати те, що зображено на зворотньому боці. Після чого дитина має знайти ідентичну пару до картинки. За допомогою цієї гри дитина дізнається про такі поняття, як "пара", "різні" і "однакові".

Ускладнення:

1)Діти можуть доповнити інформацію про українські символи.

2) Батьки можуть встановити час, за який потрібно зібрати пари.

3) Батьки можуть поставити кількість ходів

Інтерактивна вправа для дітей 4-7р. З якої кімнати речі

Опис вправи

Інтерактивна вправа для дітей 4-7 років «З якої кімнати речі?».

Інтерактивна вправа «З якої кімнати речі?» розрахована на дітей 4-7років. Вправа складається з  картинок на яких зображені меблі з різних кімнат.

Мета: поглибити знання дітей про предмети домашнього вжитку, вчити називати меблі, закріплювати назви кімнат, знання про них. Розвивати мислення, вміння групувати предмети за призначенням, увагу, спостережливість, зорове сприйняття, дрібну моторику рук. Виховувати бережливе ставлення до меблів, охайність.

Перебіг вправи

Дорослий пропонує дитині уважно роздивитись картинки із зображенням меблів, визначити та розташувати її у відповідний сектор таблиці з кімнатами.

Діти розставляють зображення і пояснюють, чому вони саме так вирішили поставити ту чи іншу картинку.