Медична сторінка

УВАГА ПЕДИКУЛЬОЗ !!!

Увага, коронавірус!

Для профілактики захворювання слід дотримуватись стандартних рекомендацій:

1.    часто мийте руки або обробляйте дезінфікуючими засобами;

2.    під час кашлю та чхання прикривайте рот і ніс паперовою хустинкою. уникайте тісного контакту з усіма, хто має гарячку та кашель;

3.    якщо маєте підвищену температуру тіла, кашель й утруднене дихання, якнайшвидше зверніться до лікаря та повідомте йому попередньою історією подорожей;

4.    не споживайте сирих чи недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження;

5.     Джерела з актуальною інформацією щодо випадків захворовання спричинених новим коронавірусом:

·      Рекомендації ВООЗ для громадськості та професійної спільноти

·      Сторінка Центру громадського здоров’я України

·      Сторінка Міністерства охорони здоров'я Україна

Оперативна інформація Міністерства охорони здоров’я України про поширення коронавірусної інфекції COVID-19

Коронавірус COVID-19: заходи для бізнесу та працівників в Україні

На виконання листа Міністерства охорони здоров’я України від 03.03.2020 № 26-04/6286/2-20 про розповсюдження інформаційних матеріалів з метою запобігання поширення коронавірусної інфекції, надаються матеріали за посиланням: https://cloud.phc.org.ua/index.php/s/FAMjobntmo6QeWZ

Увага, грип!

Картинки по запросу "увага грип та ГРЗ"

ЗДОРОВІ БУДЬМО!

Дитячий організм перебуває в постійному процесі росту, розвитку, гормональної перебудови, і тому особливо чутливий до дії шкідливих факторів та стресових впливів, на які, на жаль, надто багатий наш скрутний час. Охорона здоровя підростаючого покоління – одна з основних проблем сьогодення. І якщо ми поки що не в змозі розвязати її глобально, мусимо використовувати максимально хоча б можливості дитячого дошкільного закладу. А база у нас хороша: є чудовий фізкультурний зал, який оснащений тренажерами, фізкультурним обладнанням, використовуємо і нестандартне обладнання, яке виготовили власноруч, але яке необхідне для профілактики плоскостопості та корекції постави у дітей. Маємо і фізінструктора – фахівця вищої категорії, майстра своєї справи. Щомісяця проводить з дітьми фізкультурні розваги, дні здоров’я, які приносять малюкам задоволення, позитивні емоції, фізкультурні заняття в усіх групах проводить 2 рази на тиждень. Розпорядок в дитсадку починається з ранкової гімнастики. Тому прохання: шановні батьки! Не спізнюйтеся вранці, адже малюкам так необхідно отримати заряд енергії на цілий день, а це можливо тільки з допомогою гімнастики. В дошкільному закладі функціонує фізіотерапевтичний кабінет, де діти отримують різноманітні фізіотерапевтичні процедури, масаж.

Також дуже важливі систематичні прогулянки з дітьми на свіжому повітрі. Це важливий загартовуючий фактор, тому старайтеся і у вихідні дні погуляти разом з малюками на вулиці. А щоб і вам, і вашому малюкові було весело, пограйте в рухливі ігри. Які саме ігри для ваших дітей підходять, - за порадою зверніться до вашого вихователя: вона і розкаже, і покаже, як потрібно грати в ту чи іншу гру.

КРОВ З НОСА: кровотечі у дітей виникають внаслідок механічних ушкоджень (удар, травма), підвищення артеріального тиску при вегето-судинній дистонії, через захворювання крові та печінки і як результат значних фізичних навантажень. Надайте першу допомогу: посадіть дитину, покладіть на перенісся холод (пакет з льодом чи холодною водою). Якщо після цього кровотеча не припиняється, треба ввести у ніс томпон (ватний або з бинта), змочений 2% розчином перекису водню, притиснувши крило носа до носової перегородки.

ЦІКАВИНКА

По складу вітаміну С плоди шипшини з успіхом конкурують з плодами багатьох дерев і кущів, а сукупність інших елементів (вітамінів В2, Е, К, Р та інших сполук) робить їх дію на людський організм унікальним. Авіценна лікував шипшиною печінку та шлунок, застарілі виразки і пухлини, головну біль. Тібетська і народна медицина використовувала його при виразковій хворобі шлунку, захворюваннях нирок та сечового міхура, білокрів’ї, пневмонії, раку шлунка, переломах, маточних кровотечах, гастриті з підвищеною кислотністю, для відновлення сили після затяжних тяжких хвороб.       У відвари та настої по смаку можна додавати мед, цукром підсолоджувати небажано. Російські лікарі першими стали змазувати пастою із шипшини рани та довго незаживаючі виразки.

ОТРУТА В ЯСКРАВІЙ УПАКОВЦІ

Прилавки базарів, комерційних лотків і навіть продовольчих магазинів заполонили всілякі шоколадки, кекси та льодяники імпортного виробництва. І хоча перша хвиля ажіотажу навколо закордонної продукції потроху спала, люди часом таки спокушаються барвистою обгорткою. А от, до обгортки, перш ніж відкрити гаманець, варто придивитися уважніше.

Річ у тім, що на наш ринок потрапляє 80 % продукції харчування так званої третьої категорії, тобто призначеної для вивозу у країни, що розвиваються. Ці консерви, напої, кондитерські та кулінарні вироби заборонені для реалізації в країнах – членах Організації економічного співробітництва і розвитку, оскільки містять шкідливі для здоров’я людей емульгатори. Такі емульгатори, як правило, позначаються на упаковках певними знаками, за якими обізнані іноземці відрізняють їстівний продукт від умовно їстівного.

Таблицю цих знаків пропонуємо до уваги наших читачів і наполегливо радимо: якщо ви прочитаєте на упаковці придбаної шоколадки чи кексу літеру Е з числом – поверніть товар продавцеві. Якщо вказаних у списку знаків немає – можете пригостити дитину. Але найкраще все-таки довіряти продукції власної країни, бо українські підприємства складають цілком гідну конкуренцію багатьом закордонним фірмам.

І ще порада: не забувайте, що замість цукерки дитину краще пригостити яблуком, а замість імпортного напою – домашнім компотом.

Речовина

Увага, отруйні рослини ЗАВАНТАЖИТИ

Травматизм у відпустці ЗАВАНТАЖИТИ

Перша долікарська допомога ЗАВАНТАЖИТИ