Розвиток рухової активності дітей дошкільного віку засобами ритмопластики

22 лист. 2019
В умовах сучасного розвитку суспільства особливої актуальності набуває одне з головних завдань національної освіти – «збереження та зміцнення фізичного, психічного та духовного здоров’я підростаючого покоління» (Закон України «Про дошкільну освіту»). Перед педагогами дитячих навчальних закладів стоїть непросте питання вибору найбільш ефективних, оптимальних для своїх вихованців здоров'язберегаючих технологій та методик. Одна з таких форм це - заняття з ритмопластики, головною метою якої є - розвиток рухової активності дитини.

Дізнатися якими засобами скористатися щодо успішної роботи в даному напрямку,  як організувати та провести заняття з ритмопластики керівники музичні міста змогли на методичному об’єднанні для музичних керівників, яке відбулося  22 листопада на базі дошкільного навчального закладу  №47 «Оленка».

Під час теоретичного екскурсу вихователь-методист ДНЗ №47 Марина Дяченко познайомила музичних керівників з методикою А. Буреніної «Ритмічна пластика», головним завданням якою є виховання у дітей любові і інтересу до занять ритмікою, виховання потреби руху під музику, залучення дітей до спільного руху з педагогом.

Учасники заходу мали можливість переглянути заняття з ритмопластики «Музей Осені», яке провела керівник музичний закладу дошкільної освіти Олена Об’єдкова, в ході якого музичні керівники змогли побачити практичне втілення різноманітності ритмопластичних, музично-рухових вправ та ігор в практичній роботі з дітьми.

Практичний психолог Олена Гапонюк, під час діалогу з музичними керівниками, розкрила питання розвитку соціально-комунікативної та емоційної сфери особистості дитини старшого дошкільного віку засобами ритмопластики.

Аналізуючи роботу засідання, слухачі  методичного об’єднання підкреслили, що здобуті знання та практичні вміння стануть у нагоді в подальшій роботі.